פסיכיאטר - התייעצות עם רופא מומחה

עבודתו של הפסיכיאטר עוסקת באבחון וטיפול במגוון רב של הפרעות נפשיות כגון פסיכוזות (לדוגמא סכיזופרניה), הפרעות במצב הרוח כגון דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה והפרעות אישיות ועוד. לקוחות כללית מושלם זכאים לשלוש התייעצות עם רופא מומחה בשנה קלנדרית

לרשימת הפסיכיאטרים הנותנים ייעוץ ללקוחות כללית מושלם>>>

התאחדות הפסיכיאטרים העולמית (WPA) מגדירה: "פסיכיאטריה היא דיסציפלינה רפואית שעניינה במתן טיפול רפואי טוב ביותר בהפרעות נפשיות, בשיקום בני אדם הסובלים ממחלת נפש ובקידום בריאות הנפש. פסיכיאטרים משרתים חולים על ידי מתן הריפוי הטוב ביותר האפשרי התואם לידיעה המדעית המקובלת ולעקרונות אתיים. על הפסיכיאטרים לנקוט פעולות ריפוי שמגבילות ככל הפחות את חירותו של החולה."

פסיכיאטרים הינם רופאים אשר מטפלים בהפרעות נפש שונות. הטיפול בהפרעות הנפשיות דורש הבנה וידע רב בקשר הקיים בין הגורמים הגופניים וההתנהגותיים המובילים להפרעות נפשיות. עבודתו של הפסיכיאטר עוסקת באבחון וטיפול במגוון רב של הפרעות נפשיות כגון פסיכוזות (לדוגמא סכיזופרניה), הפרעות במצב הרוח כגון דיכאון, חרדה, הפרעות אכילה והפרעות אישיות ועוד.

האבחון הפסיכיאטרי נעשה באמצעות הערכה גופנית ונפשית של מטופלים, אשר על ידי כך ניתן להגיע לאבחנה ולקביעת תכנית טיפול הולמת. האבחנה מתבצעת על ידי ראיון אישי, ביצוע שאלוני התנהגות ומחשבה, סקירת ההיסטוריה הנפשית, חברתית והרפואית של המטופל, זיהוי דפוסי התנהגות ועוד, דרכי האבחון והקטלוג הנפוצות ביותר נקראות DSM ו- ICD.

טיפול פסיכיאטרי מתבצע במרפאה או במחלקה בבית חולים. לעתים משתתפים בשלבים שונים בטיפול גם פסיכולוג, עובד סוציאלי או מומחה לריפוי בעיסוק. הטיפול כולל אבחון, התאמת טיפול תרופתי וטיפול תומך על ידי גורמים מקצועיים נוספים. חלק גדול של  ההפרעות הנפשיות אינן ניתנות לריפוי מוחלט והטיפול הפסיכיאטרי מתמקד באיזון ביוכימי של הגוף וצמצום של התסמינים.

פסיכיאטרים לילדים ובני נוער

מתמחים בהפרעות נפש הנפוצות יותר בטווח הגילאים הצעיר דוגמת:  הפרעות אכילה, חרדה, הפרעות קשב ועוד.

לפרטים מלאים על שירות התייעצות עם רופא מומחה>>>


פעולות און־ליין